Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı günümüzde birçok kadının tercih ettiği genital estetik işlemidir. Vajina zamanla özellikle de çok fazla doğum yapmış ya da zorlu bir doğum yaşamış kadınlarda deforme olur. Vajina genişler ve bu da kötü bir görüntünün yanında cinsel hayatınıza olumsuzluklar katar. Vajinoplasti ile vajinanız daraltılır ve cinsel hayatınızda daha mutlu olursunuz.

Vajina daraltma işlemi nasıl yapılır?

Vajina daraltma işleminde genişlemiş olan vajinal doku alınır ve etrafındaki yumuşak dokularda sıkılaştırılır. Bu işlem 30-40 dakika kadar sürer. Vajinanın girişi ve 3-4 cm içerisi daraltılır. İşlem kendiliğinden eriyen dikiş yöntemi ile sonlandırılır.

Ameliyat sonrası

Ameliyat sonrasında 6 hafta sonrasında doktor kontrolüne tekrar gelinmeli ve doktorun yapacağı inceleme ile cinsel ilişkiye girmede herhangi bir engel yoksa ilişkiye girebilirsiniz. Ameliyat sonrasında hasta 2-3 günün ardından günlük yaşantısına dönebilir. Merak edilen soruların başında vajinoplasti ameliyatı olan kadın normal doğum yapabilir mi olmuştur. Normal doğum yapabilirsiniz fakat sezaryen doğum gerçekleştirmeniz daha avantajlı olacaktır. Çünkü doğum sonrasında vajinanızda bir genişleme olacağı için yapılan ameliyatın etkisi azalacaktır.

Vajina daraltma niçin yapılır?

Vajinoplasti ameliyatının yapılma amacı cinsel yaşantıdaki olumsuzlukları gidermektir. Bu işlem ile vajina sıkılaşır ve kadının aldığı haz artmış olur. Ayrıca genişlikten kaynaklanan cinsel ilişki anında meydana gelen gaz sesi de çiftleri olumsuz etkilemektedir. Ağrılı bir cinsel ilişki yaşanıyorsa veya doğumun bıraktığı izleriniz varsa bunların onarılması sağlanır.

Bu genital estetik ile kadının özgüveni de yerine gelecektir. Kendine güveni sayesinde ilişkiden kaçmaz ve orgazm ulaşabilecektir.

Estetik sonrasında kadının dikkat etmesi gereken en önemli şey hijyendir. Pansumanlarını düzenli yaptırıp, ilaçlarını ihmal etmemelidir. İşlemden bir gün sonra duş alabilirsiniz.Vajinoplasti sayesinde cinsel hayatınızda daha mutlu ve özgüveniniz artmış olacak.Kadınlar vücutlarının herhangi bir yerinden memnun olmadığı gibi dış genital organlarından da memnun olmayabilirler. Vajen estetiğinde çoğunlukla yapılanlar labioplasti, vajen genişletilmesi ve vajen daraltılmasıdır.

OP. DR. VASFİYE AKSOY SORULARINIZI YANITLIYOR.