Ameliyatsız Vajina Daraltma

Vajinanın gevşemesi ve sıkılığını kaybetmesi kadınlarda hem fiziksel hem de sosyal problemleri ortaya çıkarabilir. Vajinal kanaldaki genişleme ve elastikiyetin kaybolması,fiziksel olarak idrar kaçırma gibi şikayetlere sebep olurken, cinsel hayata yansıyan bir hoşnutsuzluk da ilişkilere ve evliliklere zarar verebilir. Vajinanın genişlemesi ve deforme olması, yaş, doğum, kilo alıp verme sıklığı, cinsel ilişki gibi sebeplere bağlıdır ve anestezi kullanılmadan 30 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilen lazer ile vajina daraltma yöntemleri estetik problemlerin çözümünde etkin bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Ameliyatsız vajina daraltma uygulamasına nasıl karar verilir?
Vajina genişlemesi, her ne kadar sosyal çevrede fazla ortaya çıkmasa da, birçok kişinin şikayet ettiği bir konudur. En sık karşılaşılan sorun ise cinsel hayatta yaşanan olumsuzluklardır. Uygulama öncesinde doktor ile yaptığınız görüşmede ameliyatsız vajina daraltma uygulamasından ne beklenmesi gerektiği konuşulur ve sizin için uygun olup olmayacağına karar verilir. Ameliyatsız vajina daraltma uygulamaları sonrasında hasta memnuniyeti yüksek bir seviyededir.

Ameliyatsız vajina daraltma uygulaması nasıl yapılır?

Ameliyatsız vajina daraltma uygulamaları sırasında, özel olarak tasarlanmış non invaziv lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Lazer, vajinal kanal içine uygulandığında dokularda bulunan kolajeni yenilemekte ve yeni kolajen oluşumunu tetiklemektedir. Bu yöntem vajinal kanal’ın %20’ye yakın oranda daralmasını sağlar. Vajina içine uygulanan radyofrekans işlemi ise son derece yeni bir teknoloji olan ´Viveve Teknolojisi´ ile uygulanmaktadır. Viveve Teknolojisine sahip cihazlar ayrıca kadınların cinsel ilişki sırasında haz alamama ve orgazm olmama gibi problemlerinde de başarıyla kullanılmaktadır.

Ameliyatsız vajina daraltma uygulamasından sonra iyileşme süreci nasıldır?
Lazer ile vajina daraltma işlemi 30 dakika sürmektedir ve herhangi bir cerrahi işlem yapılmamaktadır. İşlemin ardından hemen günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Operasyon sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Lazerle vajina daraltma operasyonun ardından, hastalara 3-4 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemeleri önerilir.

OP. DR. VASFİYE AKSOY SORULARINIZI YANITLIYOR.