Vajina Estetiği Vajina Daraltma

Vajen estetiği, yaşlanma, aşırı kilo alıp verme ya da doğum sonrası vajina girişinin bollaşması ya da genişlemesi durumunda yapılır. Vajen estetiği hem estetik görünümü düzeltmeye hem de cinsel hazzı arttırmaya yöneliktir. Vajina kaslarının gevşemesi cinsel ilişki sırasında sorun haline gelebilir.

Vajen estetiği ya da vajina daraltma ameliyatı ile bu sorun düzeltilebilir. Ayrıca bu operasyon ile yaşlanmaya bağlı idrar kaçırma durumu da düzelebilir. Cinsel estetik ameliyatları arasında önemli bir yere sahip olan vajina daraltma ile vajinal kanal daraltılır, gereken miktarda vajen dokusu mukoza ve kas çıkarılır sonra tüm tabakalar uygun dikişlerle ayrı ayrı dikilir.

Doku çıkarılırken bunun miktarı çok önemlidir. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Genel anestezi altında yapılırsa hastanede bir gece kalınması gerekir. Vajina estetiği sonrasında hafif sızıntı şeklinde kanama olur. Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alma problemi yoktur.

Ameliyattan sonra hasta bir süre istirahat eder. Lokal anestezi ile yapıldıysa hasta gönderilebilir. Ameliyattan sonra ağrı kesici ve antibiyotik kullanılır. Hasta 1-2 gün içinde normal yaşantısına dönebilir. Ancak cinsel ilişki 4-6 hafta yasaklanır. Ameliyat sonrası bir hafta her tuvaletten sonra antiseptik ile önden arkaya doğru silinir.

Vajen daraltma ameliyatında vajen girişinden de doku çıkarılarak vajen giriş kısmı da daraltılır. Bu da cinsel hazzı arttırıcı bir etki yapar. Ayrıca vajen görüntüsü daha estetik olacaktır. Vajen estetiği vajina daraltma ameliyatı ile birlikte labioplasti küçük dudakların küçültülmesi ve klitoris estetiği ameliyatı da birlikte yapılabilir.

OP. DR. VASFİYE AKSOY SORULARINIZI YANITLIYOR.